ASDEP Kapsamında Alınmakta Olan Memur Kadrolarına Hangi Bölüm Mezunları Atanmalı?

Pdr sosyal hizmet

Pdr ve sosyal hizmet ve belki psikoloji de olabilir de gerisi anlamsız sosyologlar ne alaka çözemedim ya ev ekonomisi de alınabilir. Asdep e nitelikli eleman mı aranıyor iş bulamayan bölümlere kapı mı belli değil herkes yeterliliğini sorgulasın ondan sonra oy atsın

ASDEP TOPLUMSAL SORUMLULUK PROJESİDİR

ASDEP programı devletin yoksul, işsiz vb. kesimlerin problemlerine yönelik analiz ve çözüm önerilerini kapsayan bir projedir. Dolayısıyla "insan"la doğrudan bağlantılı olması bu alanda uzmanlık eğitimi alan SOSYOLOJİ, PDR ve SOSYAL HİZMET bölümlerine açılmalıdır. Liyakate yönelik çalışılacaksa bu alanlarda alım yapılmalı... Tabii idealimiz torpilsiz bir alım yapılması.

Sosyoloji lütfennn

Sosyoloji lütfennn

Tabi ki sosyal hizmet asdep

Tabi ki sosyal hizmet asdep alanına giren her konu detayına kadar ders konumuzdu yaptıgımız staj ilede öğrendiğimiz teorikleri uygulama şansı bulduk

Sosyal çalışmacı

ASDEP projesi sosyal hizmet bölümü mezunlarının hakkıdır.!!!!!!

ASDEP Sosyal Hizmet bölümünün hakkıdır

İnsani değerlerin ön planta tutulduğu, sosyal adalet ve eşitliği temel ilke edinen sosyal hizmet bölümü mezunlarının rehberlik ve yönlendirmeyi en iyi şekilde yapacağına inanıyorum. Aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanması amacıyla uygulanan bu proje teorik ve pratik bilgilerin en iyi şekilde verildiği sosyal hizmet bölümü öğrencilerinin hakkıdır!

Sosyologları rahat bırakın da artık alanımızda işimizi yapalım

Sosyologların alanlarını işgal etmeyin bi zahmet adı üstünde Bizler Toplum bilimciyiz Asdep işi bizim alanımız. Bunu başka bölümlerle anketlemenin ne manası var şimdi?

Anketin saçmalığı

Bir meslek için alınacak kişileri aldıkları eğitime göre değil de bir ankete göre mi seçiyorsunuz. Iibf, çocuk gelişimi elbette yüksek çıkacak. Psikolojici pdrci sayısıyla iibfci sayısını mı karşılaştırıyorsunuz yetkin çalışan mı alıyorsunuz?

SOSYOLOJİ

Tabii ki sosyoloji

Sosyologlara İstihdam

Günümüzde, öncelikle uzaktan eğitim ile örgün eğitim sosyoloji bölümü mezunlarının arasında fark olması gerektiğini düşünüyorum. Örgün Sosyoloji bölümü mezunları ne yazık ki emeklerinin karşılığını alamamaktadırlar. Sosyologların çalışma alanlarının daha geniş olması ülkemize eğitim,sağlık,ekonomi alanlarında geniş ölçüde katkı sağlayacaktır. Daha mutlu bir toplum için Sosyologların istihdamına önem verilmelidir

Gerontoloji bölümü de görmezden gelinmemeli

Listede yer alan her bolum ilgilendikleri alanlar içinde son derece derin bilgiler ve ülkeye faydalı olacak konularî içermektedir. Bugünün dünyası tek bir meslekten ziyade disiplinler arası bir çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Bu bağlamda çeşitli meslek gruplarından oluşan çalışanlar hizmet desenini en iyi şekilde karşilayabilir. Ayrıca listeye GERONTOLOJİ bölümünün de eklenmesi faydalı olacaktır. Çünkü 4 yıllık sıkı bir eğitim ile teorik ve uygulamalı olarak yaşlanma süreçleri incelenmekte ve ekip çalışmasını bilen meslek elemanları yetişmektedir. İnterdisipliner şekilde oluşturulmuş gruplar içerisinde söz konusu problemlere göre ilgili meslek elemanı lider olarak ortak bir hizmet geliştirilebilir. Örneğin yaşlıların ailedeki gelin ya da kız çocuğu tarafından bakılması problemine GERONTOLOJİ liderliğinde içinde sosyologun, psikologun, ekonomistin,... bulunacağı bir ekip kurulabilir.

Gerontoloji bölümü de görmezden gelinmemeli

Listede yer alan her bolum ilgilendikleri alanlar içinde son derece derin bilgiler ve ülkeye faydalı olacak konularî içermektedir. Bugünün dünyası tek bir meslekten ziyade disiplinler arası bir çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Bu bağlamda çeşitli meslek gruplarından oluşan çalışanlar hizmet desenini en iyi şekilde karşilayabilir. Ayrıca listeye GERONTOLOJİ bölümünün de eklenmesi faydalı olacaktır. Çünkü 4 yıllık sıkı bir eğitim ile teorik ve uygulamalı olarak yaşlanma süreçleri incelenmekte ve ekip çalışmasını bilen meslek elemanları yetişmektedir. İnterdisipliner şekilde oluşturulmuş gruplar içerisinde söz konusu problemlere göre ilgili meslek elemanı lider olarak ortak bir hizmet geliştirilebilir. Örneğin yaşlıların ailedeki gelin ya da kız çocuğu tarafından bakılması problemine GERONTOLOJİ liderliğinde içinde sosyologun, psikologun, ekonomistin,... bulunacağı bir ekip kurulabilir.

Tek Yol PDR

Tek Yol PDR

SOSYOLOJİ!!

ADI ÜSTÜNDE SOSYOLOJİ:TOPLUM BİLİMİ.KESİNLİKLE SOSYOLOJİ MEZUNLARI OLMALI ALANIMIZ KISITLANMAMALI BİRÇOK MEZUN VARKEN. YA BÖLÜM KAPATILMALI İŞSİZLİĞE ÇARE BULUNMALI YADA İSTİHDAM ALANIMIZ DARALTILMAMALI!

Sosyal Hizmetler

Sosyal Hizmetler bölümünün bu proje için en uygun bölüm olduğu düşüncesindeyim. Örgün eğitim ile dört sene boyunca aldığımız eğitimlerde bireyi, aileyi ve grupları toplum içinde değerlendirmemiz, dezavantajlı gruplara müdahale edebilmemiz öğretildi. Mesleğimizin bizzat bu projeyle %100 ilgili olduğu düşüncesindeyim. Diğer bölümlerden ziyade Sosyal Hizmet Uzmanları'nın bu projeyi en iyi şekilde yürüyebileceğini düşünüyorum.

Sosyal Hizmetler

Böylesine önemli bir projede sadece sertifika eğitimi almış kişilerin görev yapmasının doğru olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca İİBF'nin de uygun bir fakülte olduğunu düşünmüyorum. Bu proje psikoloji alanında eğitim almış, bireyi aileyi ve grupları toplum içinde değerlendirebilen, dört sene boyunca bunun eğitimini örgün eğitim ile gören Sosyal Hizmet Uzmanları'nın layıkıyla yapacağı düşüncesindeyim. Tabi ki psikoloji, çocuk gelişimi, pdr gibi bölümler ile iş birliği içinde gerçekleştirilmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum. Yukarıdaki bölümlerden en uygununun Sosyal Hizmetler olduğunu savunuyorum.

asdep alımı

tabiki asdep kapsamında gerekli olan her bölüme alım sağlanmalı. ama temelde psikolojik destek için ve daha fazla insanın faydalanması için psikologlara daha fazla kadro sağlanmalı diye düşünüyorum. şuan için gerekli temel desteklerden biri çünkü

psikolog

Sonuna kadar haklisiniz

Bırakın da sosyologlar işini

Bırakın da sosyologlar işini yapsın

Sosyal çalışmacılar❤️

Alanda aileye ulaşma imkanı sosyal çalışmacılara Sosyal Hizmetler ❤️❤️

Çocuk Gelişimci

En önemli mesleklerden birisi olan çocuk gelişimcileri her yerde görmek istiyoruz. Ailenin ve çocuğun olduğu her noktada bir çocuk gelişimci olmalı. Rehberlik etmeli yönlendirmeli ve bilgilendirmeli.

Tabii ki Çocuk Gelişimci

Tabii ki çocuk gelişimci çünkü yıllar sonra aldığımız en pahalı arabanın en lüks evin izi bile olmayacak bir çocuğu aydınlatmaktan başka.. Geleceğimizi mutlu ve sağlıklı nesillere emanet etmeliğiz öyle değil mi? Böyle bir kuşak yetiştiremezsek bunca uğraşın ne önemi var sormak isterim...

ASDEP alımları

ASDEP alımlarında Çocuk Gelişimciler olmalıdır. Çocukların gelişimini en iyi bilen alan çocuk gelişim alanı olduğu gibi aile çocuk iletişiminin iyileşmesi, çocukların okul yaşamı ve sorunlarının çözülmesi, dejavantajlı çocukların belirlenmesi ve desteklenmesi, özel eğitimli çocukların belirlenmesi ve desteklenmesi alanlarında da çocuk gelişimciler en önemli sorumluluğa sahip meslek grubudur. Bizlerin ASDEP personel alımlarında olması şarttır. Bu göz ardı edilmemeli ve hakkımız olan kontenjan bize verilmelidir

ÇOCUK GELİŞİMİ

Çocuk gelişimi olmalı!!!!!

İlgili Bölüme İlgili Eleman

Saha da yardım destek konusunda çalışacak olanları ilgili bölümler olan pdr ,sosyal hizmetlerden filan masa başı,kayıt evrak memurlarını iibf'den alması uygun bir karar olacaktır.

ASDEP kadrolarina sosyal

ASDEP kadrolarina sosyal hizmet mezunları atanmalıdır. Çünkü sosyal hizmet egitimi alan kisiler aileyi her yonuyle incelemektedirler. Yaşli,kadin ve cocuk alaninda en kapsamli egitimi alan kisiler sosyal hizmet uzmanlaridir. Sosyolog ve aile tuketici bilimlerinin mezunlarinin bu kapasitede egitim aldiklarini dusunmuyorum. Iibf mezunlari zaten alakasiz. Psikolog ve pdr ise aileyi sadece birey bazli incelemektedir. Sosyal hizmet uzmanlari ise aileyi bir butun olarak ele alir ve sistem yaklasimi ile ailedeki bireleri hem tek tek hemde etkilesimi ile birlikte inceler. Bu kadroyu hak eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanliginin temelini olusturan sosyal hizmet uzmanlaridir.

İİBF'lileri hafife almayın

İİBF'liler Hukuk, maliye bilgisine fazlasıyla sahip, istihdama en çok ihtiyaç duyan, çok hızlı öğrenebilen ve mesleğe sadık kalan kesimdir. Her kurum birçok alanda bir iibfliden faydalanabilir. Bu kişiler kurum kalitesini yükseltir.

PDR OLMALI

PDR eğitimi almış insanların bu kurumlara getirilmesi gerekiyor onlar gerek sınavlarla aldıkları puanlar olsun gerek aldıkları eğitimle daha iyi hizmet sunacak duruma geliyorlar başka bölümlerin mezunları değil

Pdr

Pdr

TEK GERÇEK PDR

Aileden anlayan, Psikolojiden anlayan, hayatın gerçeklerini kavramış ve tecrübe edinmiş yarınların psikolojik danışmanları ASDEP kadrosunda yer almalıdır...
#KafkasUni.PDR'cileri

iktisat ve idari bilimler bu

iktisat ve idari bilimler bu konuyla ilgisiz bölümler. Bu bölümler PDR ve Psikoloji bölümlerinin puanlarını bile tutturamamış iken buraya nasıl alınırlar. Ayrıca PDR bölümü Psikolojik Rehberlik Danışmanlık bölümü eğitim fakültelerinin bölümü. Yani öncelikle öğretmen olarak atanmaları gerekiyor.

Çocuk Gelişimi-Sosyal Hizmet-Pdr-Psikoloji

Anket'in ne amaçla yapıldığı bile belli değil kanımca.Çünkü sosyal çalışmacı dediğimiz bir kategori bir de bu alanda eğitimini almış uzmanlaşmış, uygulamalarını yine bu doğrultuda almış meslek grupları varken ibbf ve sertifika programı alan insanları böyle bir projeye atamak ne kadar doğru olabilir ve ne kadar sürdürülebilir? Eğer projenin daha işlevsel olması isteniyorsa bu projeye en başta çocuk gelişimi uzmanı olmak üzere sosyal hizmet uzmanı, Pdr, Psikoloji atanmalıdır. Bu projenin içeriği düşünüldüğünde ancak bu meslek gruplarının multidisipliner bir şekilde çalışmasıyla proje başarıya ulaşacaktır.

Cocuk gelisimi

Cocuk gelisimi ile ilgili

ÇOCUK GELİŞİMİ!!

FİZİKSEL VE RUHSAL ANLAMDA DAHA SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN ASDEP’E ÇOCUK GELİŞİM UZMANLARI ALINMALIDIR. BU KADAR PROJEDEN ALAKASIZ BÖLÜMLERİN İİBF’NİN OLMASI VE KENDİLERİNİ OYLAMALARI DİĞER BÖLÜMLERE YAPILAN BİR HAKSIZLIKTIR. ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN VE İŞİ EHLİNE BIRAKIN!!

Çocuk gelişimi bölümünün aile sosyal bakanlikta atamasinin kaldi

Bu bolumun atamasının kaldırılması itiraz ediyoruz haksızlığa karşıyız

ÇOCUK GELİŞİMİ

Çocuksuz aile olmaz,iyi bir nesil yetişmesi için de çocuk gelişimciler çocukların yanlarında olmalıdırlar.

ÇOCUK GELİŞİMİ

Çocuksuz aile olmaz,iyi bir nesil yetişmesi için de çocuk gelişimciler çocukların yanlarında olmalıdırlar.

Hak ettikleri icin

Hak ettikleri icin

Otobus soforleri ve Muezzinler Tabi ki de.

Asagidaki yorumlarin hepsi yanlis. Bu pozisyonlar kesinlikle ve kesinlike otobus soforleri ya da muezzinlere verilmeli.

Seçenek kategorizasyonu

Psikoloji ile PDR aynı şeçenekte olabilir ama psikoloji ve sosyoloji aynı seçenekte olup pdr nin farkli seçenekte olması çok alakasız olmuş

Bu tarz görevlendirmeler

Bu tarz görevlendirmeler ankete bırakılmayacak kadar önemlidir!

ANKET hakkinda

Pdr,psikoloji,sosyal hizmet mezunlari gibi bu konuda 4 yil lisans egitimi almis insanlar dururken,iktisadi birimler sirf atanamiyor diye bu kisilerden insanlarin goreve atanmasi uygulama icin faydasiz sonuclara sebep olacaktir.Egitimini alan insanlar goreve alinir umarim.

Cevap

Kesinlikle katılıyorum. Böylesine önemli bir projede bu tarz yetkinliği olmayan branşların varlığı gereksiz yığılmalara sebebiyet vererek sosyal hizmet,pdr,psikoloji branşları’nın önünü kesmektedir.

Çok doğru

Katılıyorum

Günümüz dünyasın da İletişimsizlik

Günümüz iletişim dünyasın da iletişimsiz kalmak ve iletişimin sadece telefon bilgisayardan ibaret olduğunu zannetmek, günümüz dünyasını en büyük yanılgılarında biri . Malesef ki bu gırdabın içine herkes sürülmekte veya zorlanmakta . Çarşı da ev de okul da neredeyse hayatımızın her alanında teknolojinin esiri olmuş durumdayız . Milli Eğitim Bakanımız “ İsmet YILMAZ ‘ın iletişimle ilgili güzel bir sözü vardır her daim aklıma gelir söz şöyle : “ Hepimiz bir odadayız fakat herbirimiz farklı dünyalardaydik “ ne güzel de bir söz. İletişim dünyasında İletişim fakültelerine kodro açmak en doğal en tabi haklardan biridir . Çünkü hepimiz bu medya çukuruna sürükleniyoruz bundan kaçmak imkansiz buna dur demek sizin elinizde sayın yetkililer

PDR

PDR bu iş için var olan bir bölüm. PDR mezununun ustaca yapabileceği bir işi neden bir başkası yapsın ki? PDR kazanamamış bir İİBF mezunu bu alanda ne derece faydali olur? Zaten atanmak için can atan ve istihdamı olmayan bölümler burda kabak gibi ortada. Madem çok istiyordunuz zamanında PDR kazansaydınız. İnisiyatifinizle değil insaniyetinizle oy verin. Ayrıca oldu olacak şıklara "Moda Tasarımı" falan da ekleseydiniz. Burada yapılan PDR öğrencilerinin ve mezunlarının ekmeğiyle oynamaktan başka bir şey değil. Madem boş kadro var, boş insanla değil donanımlı insanla doldurun...
#pdrcilerinhakkıyeniyor

TEK GERÇEK PDR

Aileyi psikolojik olarak tanıyabilen kişiler ancak psikolojik danışmanlardir. Kesinlikle Pdr Çalışanları daha ağırlıkta olmalıdır Asdep içerisinde
#KafkasUni.PDR'cileri

KESINLIKLE PDR

Bu da sorumu ibf falan ne alaka #pdr

Psikoloji ve Sosyoloji birbirlerinden çok farklı iki disiplin.

Psikoloji ve sosyoloji bölümleri mezunları aynı seçenekte yer almamalı.

Sosyoloji

Sosyoloji tek başına olmalı bence asdep alımlarında sosyologların yeri ayrı olmalı

Son yorumlar

Anket

ASDEP Programında Görevlendirilecek Memurlar Hangi Yöntemle Alınmalıdır?: